1397/07/24

افزایش اعتماد به نفس با هفت روش

افزایش اعتماد به نفس آرزوی هرکسی است.برای اینکه زندگی پر نشاط و شادی داشته باشید و در محل کار و زندگی بدرخشید و زبانزد باشید حتما باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید . به هیچ وجه نگران نباشید اعتماد به نفس مانند بیشتر استعدادها می تواند در طول زمان افزایش یابد و قوی تر شود .
من فرزاد عالی نسب در این مقاله روش های افزایش اعتماد به نفس را توضیح میدهم و امیدوارم با تمرکز بر این نکات بتوانید اعتماد به نفس تان را بالا برده و شایستگی تان را نشان بدهید.
 • افزایش اعتماد به نفس

  افزایش اعتماد به نفس

  ۱٫ انتخاب کنید :
 احتمالش زیاد است که شغل شما پایین تر از توانایى که دارید باشد. به جاى بهتر کردن استعدادتان تمرکز کنید روى افزایش اعتماد به نفس خود .  یکى از قسمتهاى معنى دار و رمز اعتماد به نفس چیزى هست که روانشناس ها رضایت مندى از انتخاب نام می برند . همه ما با سخت تلاش کردن می توا نیم انتخاب کنیم و  اعتماد به نفسمان را توسعه بدهیم.
اما ما زمانی به آن مرحله خواهیم رسید که از تلاش براى تکامل دست بکشیم و آماده شکست شویم.
اگر ترسیدید که درخواست اضافه حقوق از رییس تان داشته باشید و یا به معلم یوگای خود پیشنهاد بیرون رفتن براى شام بدهید  ،پیش داورى و افکار منفى را از ذهن خود دور کنید و اقدام کنید. در طول زمان کنار آمدن با شکست ها راحت تر خواهد بود و به افزایش اعتماد به نفس تان کمک خواهد کرد .
 • ۲٫ از به دام کمال گرایى افتادن پرهیز کنید :
 شکست و ریسک کردن اجزاى کلیدى ساختن اعتماد به نفس هستند .کارا ماکسیمف یک کارمند امور اجتماعى می گوید: زن ها می توانند با پذیرفتن این که هیچ چیز در این زندگى مطمئن نیست به گرایش هاى کمال گرایانه خود غلبه نمایند. او به بیمارانش که درگیر مسئله کمال گرایى هستند می گوید که در ذهن شان وظایف و چالش ها را از پله اول تجسم کنند.
خیلى از ما دوست داریم همه چیز را به بهترین شکل ببینیم اما شما احتیاج به دیدن قله ندارید وقتى می خواهید یک پله قدم بردارید  ، به خودتان بگویید من می خواهم فقط این یک پله را بروم که فرصت برگشتن هم داشته باشم.
 • ۳٫ اعتماد به نفس ذاتى خود را پر اثر کنید: 
اعتماد به نفس شما  بیشتر از آن چه تصور می کنید است. همیشه این را  مد نظر داشته باشید که هر روز دارید تصمیم می گیرید ناهار چه بخورید یا چه پیامی به مادرتان ارسال کنید ، اینها یک درجه کم تری از اعتماد به نفس را می خواهد ، هر روز ما ١٠٠ تصمیم مختلف می گیریم بدون عذاب وجدان ، این تصمیمات احتیاج به داشتن اعتماد به نفس دارد.
یکى از رموز افزایش اعتماد به نفس این است که با یادآورى به خودتان که چقدر این تصمیمات کوچک روزانه موفققیت آمیز بوده ، اعتماد به نفس خودتان را تقویت نمایید.
 • ۴٫ افکار منفى را از ذهن تان دور کنید :
شاید این موضوع  خلاف واقع به نظر آید ،اما اندکى دور بودن از واقعیت یک قدم صحیح براى افزایش اعتماد به نفس است.شما تقریبا احتیاج دارید بى ایمانى را به حالت تعلیق درآورید تا بتوانید در این دنیا موفق شوید.
اگر می خواهید مثل کامپیوتر کار کنید و فقط داده ها را وارد کامپیوتر کنید این می تواند باعث اشتباه شود ، دقت مطلق یک مانع بزرگ است براى زندگى کسى که می خواهد همه کارها را انجام بدهد. پس از دقت مطلق فاصله بگیرید.
 • ۵٫ زود شروع کنید :
به کودکان فواید اعتماد به نفس را در کودکى بیاموزید و آنها را تشویق به ریسک کردن کنید و به آن ها یاد بدهید چگونه شکست را بپذیرند و این که همه را خشنود کردن و همیشه خوب بودن مهمترین چیز نیست . شیپمن در ابتدا دل نگران یکى از دخترانش بود ،دخترى که او توصیف می کند یکى از دختران سرکش بود . او می گوید: من فکر می کردم دارم تلاش می کنم که الگویى برایش باشم اما الان به جرئت می گویم باید آزاد باشد و هرکارى خواست بکند و شکست بخورد  چون با این شیوه اعتماد به نفس فوق العاده ای براى شخصیتش خواهد ساخت.

 

 • ۶٫ از اینکه از کسى راهنمایى بخواهید هرگز دچار ترس نشوید : 
شارون اندرسون یکى از رؤساى یک شرکت موفق است .او می گوید به خاطر جنسیتش هیچ کمبود اعتماد به نفس نداشت و وقتى خیلى جوان بود در بیزینس خانوادگى شان به عنوان یک مدیر شروع به کار کرد. او در ابتدا احساس خوبى نداشت چون سنش کم بود و باید به یزرگترهاى خودش دستور می داد سپس ادامه می دهد :  من همیشه احساس می کردم آن ها به دلیل سن و تجربه کمی که دارم از من با هوش تر و با تجربه تر هستند ، اما ما با این موضوع حرفه اى برخورد کردیم و متوجه شدم آن ها خیلى بیشتراز من می دانند و براى همین شروع کردم به پرسیدن از آدم هاى خوبى که در اطرافم بودند . پس هرگز از مشاوره گرفتن از اطرافیان تان نترسید.
 • ۷٫ درون ذهن تان به خودتان اعتماد داشته باشید :
اجازه بدهید یک مثال در مورد خانم ها بزنیم ؛ مدیرتان به رزومه کاری شما  نگاه می اندازد و ٨٠ درصد نمره مثبت و ٢٠ درصد نمره منفى می دهد.
به جاى اینکه روی ٢٠ درصد نمره منفى تمرکز کنید (کارى که بیشتر خانم ها می کنند) به خودتان یاد آورى کنید که اصولا چقدر این ٨٠ درصد خوب است .
این خیلی مهم است که ابزار مثبت اندیشى را در وجود خودتان پرورش بدهید و توانایى عبور کردن از افکار منفى را داشته باشید.مثبت اندیشی موجب افزایش اعتماد به نفس می‌گردد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرزاد عالی‌نسب می‌باشد. این سایت در زمینه آموزش بهبود فردی و تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.