1397/08/24

چگونه بعداز شکست دوباره بلند شویم

هرچه شما را نمی‌کشد ،شما را قوی‌تر می‌کند.

آیا شکست خورده‌اید و افسردگی به سراغ‌تان آمده و حس بلند شدن ندارید.

اگر بدانید بزرگترین انسان‌های موفق روزگاران گذشته و امروز همگی دچار شکست‌های وحشتناک‌تر از شما شده‌اند هرگز ناامید نخواهید شد و سپاسگزار خواهید بود که در مسیر موفقیت قرار گرفته‌اید . من فرزاد عالی نسب در این مقاله نکات مهمی درباره شروع مجدد پس از شکست را شرح می‌دهم .

  • دلسوزی برای خودتان دیگر بس است . اشکهای‌تان را پاک‌کنید و با این عدم موفقیت کنار بیایید و بدانید که هرانسانی در زندگی خود روزهای بد و خوب را دارد و امروز احتمالا روز بد شما است و از فردا باید برای روزهای بهتر تلاش کنید و به‌یاد داشته باشید که باز هم در مسیر موفقیت دچار اشتباه خواهید شد. پس اصلا نگران نشوید چون قانون موفقیت این است  که اگر می‌خواهید در مسیر پیشرفت قرار بگیرید قطعا دچار شکست‌هایی خواهید شد . پس برای رسیدن به موفقیت باید شکست را در آغوش بگیرید و از آن نترسید زندگی آنقدر هم که فکر می‌کنید تلخ نیست . روزهای خوب گذشته‌ را به یاد آورید و برای برخاستن مصمم باشید.

  • اطراف خود را با دوستان و افراد مثبت‌اندیش احاطه کنید چرا که انرژی مثبت این افراد شما را زنده خواهد کرد . بدانید برخی دوستان از شکست شما خوشحال می شوند پس آنها را کنار بگذارید و برخی دوستان بلندتان خواهند‌‌کرد و دوستان واقعی خود را بشناسید و تا می‌توانید با آنها مشورت‌کنید. روزهای بد  دوستان خوب و بد را برای‌تان آشکار می‌کند.

  • هرکدام از ما یک منتقد و سرزنشگر درونی داریم .به این سرزنشگر درونی فرمان ایست بدهید و به آن توجه نکنید . افکار ما تاثیر مستقیم بر عملکرد مغزمان دارد پس افکار منفی و نگرانی‌ها و نا‌امیدی را کنار بگذارید زیرا این افکار ما را نوعی وادار به خودزنی می‌کنند . با افکار مثبت اطلاعات مثبت به مغزتان بدهید تا فرمان مثبت را به شما ارسال کند . با خودتان مثل کسی که دوستش دارید صحبت کنید و آینده زیبایی برای خود ترسیم کنید.

  • مطمئن باشید در هر اتفاق نا گوار و شکستی می‌‌توان خوبی‌هایی دید به شرطی که نگرش‌تان را مثبت کنید . در بدی‌ها ، در پی خوبی باشید که این نگاه زندگی‌تان را متحول می‌کند. همین که آگاه باشید شکست‌ها پلی برای رسیدن به موفقیت است باور خواهید کرد که شکست دیوار جدایی نیست بلکه به مانند پلی برای رسیدن به موفقیت و شادکامی است. خود را در جایی که می‌خواهید‌باشید تصور کنید. مطمئن باشید ممکن نیست هر روزتان عالی و سرشار از موفقیت باشد. روزهایی پر از انرژی خواهید بود و با سرعت حرکت خواهید‌کرد ولی روزهایی باید آرام باشید و مطمئن حرکت کنید. این روزها را در زندگی‌خود تشخیص بدهید و خواسته‌های خود را بر اساس آن تنظیم کنید . سعی کنید همیشه خودتان باشید و به خودتان اعتقاد داشته باشید. اگر به این خود باوری ذهن برسید و طرز نگرش خود را نسبت به مفاهیم موفقیت و شکست اصلاح کنید، خواهید دید که نه تنها شکست اتفاق فاجعه‌باری نیست بلکه رمز موفقیت است.

 

حالا به نظر تعدادی از بزرگان در این خصوص خوب توجه کنید و با تمام وجود سعی در درک موضوع داشته باشید.

 

کنفسیوس : از اشتباهات خود شرمنده نشوید و آن را جرم ندانید.

سوشیرو هوندا: بسیاری از افراد موفقیت را می بینند . برای من موفقیت با تکرار خطا بدست می‌آید. در حقیقت موفقیت حاصل یک در صد کار است که خود از 99 درصد خطا حاصل شده‌است .

هنری فورد: خطا فرصتی است که هوشمندانه‌تر باشیم.

ونیستون چرچیل: موفقیت ، توانایی رفتن از شکستی به شکست دیگر است بدون از دست دادن شور و اشتیاق.

 

شکست نقطه مقابل موفقیت نیست بلکه بخشی از موفقیت است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرزاد عالی‌نسب می‌باشد. این سایت در زمینه آموزش بهبود فردی و تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.