1397/07/24

معتبر شدن در کسب و کار با ۵ روش

معتبر شدن در کسب و کار ،آرزوی هر فرد و کارآفرینی است.جمله معروفی از “وارن بافت” هست که می‌گوید:٢٠ سال زمان لازم است برای کسب اعتبار و برای نابودی همه این اعتبار ۵ دقیقه کافی است. من فرزاد عالی نسب دراین مقاله پنج راهکار برای معتبر شدن در کسب‌وکارتان ارائه می‌کنم.
معتبر شدن در کسب و کار

معتبر شدن در کسب و کار

۱٫ تهدید را به فرصت تبدیل کنید
وقتى شما مورد توجه قرار می‌گیرید بالاخره دیر یا زود بعضى‌ها حرف هاى نامناسب در موردتان در دنیاى مجازى آنلاین می‌نویسند که نتیجه آن می‌تواند باعث از دست دادن فرصت‌ها و خسارت به اعتبار و کسب‌وکارتان شود.همه این نوشته‌هاى منفى را مدیریت کنید .شما می‌توانید یک مشترى ناراضى یا یک نوشته بد را تبدیل به یک طرفدار کنید.در جلوى عموم به مطالب آنلاین و نوشته‌هاى بد واکنش منفى نشان ندهید.با این کار فقط می‌توانید توجه مردم را به آن مطلب بد جلب کنید .رابطه برقرار کردن تلفنى یا پیام دادن به آن فردى که مطلب منفی را نوشته راه حل بهترى است.
۲٫  سعى کنید شفاف باشید
اغلب اختلافات از سو تفاهمات و کمبود صراحت پیش می آید .منظورتان را درباره هر چیزی کاملا شفاف و بى‌پرده بگویید. اگه یک معامله شفافیت لازم را مثل یک کریستال شیشه‌اى ندارد ، از ورود به آن معامله خوددارى کنید . معمولا بیزینس هایى که در ابتدا رویایى و زیبا به نظر می رسند به بدترین نحو ممکن پایان می‌پذیرند.
همچنین سعى کنید از بیزینس با خانواده و دوستان خوددارى کنید .در هر صورت آنها انتظارات بیشترى در این بیزینس از شما خواهند داشت .احساسات این معاملات را تحت الشعاع قرار می‌دهد و باعث مجادله خواهد شد و درنتیجه به شما سر درد خواهد داد .اگر معامله هم به سمت تلخى برود با وجودى که بارها شما ریسک این معامله را با او آشکار کرده بودید یک دوست خوب را براى همیشه از دست خواهید داد.
۳٫ کسانی را که از شما متنفرند با بردبارى تحمل کنید
هر کسى در دنیاى مجازى صدایى دارد بنابراین احتمال اینکه شما با انجام یک کار بزرگ به اعتبار کامل دست پیدا کنید تقریبا غیر ممکن است. نیکلاس کلین یک قرن پیش گفت : دیگران اول تو را نادیده می‌گیرند سپس شروع به تمسخر می‌کنند و بعد به تو حمله می‌کنند و می‌خواهند تو را آتش بزنند و در نهایت براى تو بناى یادبود خواهند ساخت .
جاستین بیبر چند سال پیش بیشترین لایک منفى در تاریخ یوتوب را به خود اختصاص داد ، مردم از او متنفر بودند .اما بعد این نفرت ها رو به زوال نهاد .البته مشابه این داستان براى کیم کارداشیان نیز اتفاق افتاد .این روند براى تبدیل شدن از هیچکس به کسى کاملا طبیعی است .زمان گذر خواهد کرد و اگر شما پشتکار داشته باشید رقبا نمی‌توانند شما را شکست بدهند در آخر شما را دوست خواهند داشت و بعد با شما متحد خواهند شد. پس بدون احساس خستگی بر کسب‌و‌کارتان تمرکز کنید.
۴٫ خوش قول باشید و اعتبار شخصی خود را قبل از همه ترویج کنید
تا زمانى که رفتار و کردارتان در راستاى ارزش‌هاى خودتان هستند ،چیزهاى دیگر نمی‌توانند تأثیر چندانى روى شخصیت و کسب‌وکارتان داسته باشند.اگر فقط بر روى استاندارد‌هاى بالاى اعتبار درونى و شخصیت خود تمرکز کنید همه‌چیز در دنیاى بیرونی خود به خود درست خواهد شد حتى اگر اشتباه داشته باشید. برای معتبر شدن در کسب و کار ،همواره تلاش کنید به وعده‌های خود عمل کنید. این خوش قولی، شما را از سایر رقبا متمایز می‌کند و اعتبارتان را افزایش می‌دهد.
۵٫ مسئولیت پذیر باشید، اشکالات را قبول و برطرف کنید
در هر کسب‌و‌کاری اشکالاتی وجود دارد . وقتى شما تلاش می‌کنید اشتباه‌های خود را مخفى کنید احتمالا اعتبارتان نابود خواهد شد . اجازه ندهید مشترى‌هایتان اشتباه‌ها و اشکالات شما را از دیگران بشنوند . به پرسنل خود آموزش‌های لازم را بدهید و سپس یک راه حل مناسب به مشترى‌هایتان ارائه کنید نه یک آبروریزى. اگر با خودتان رو راست باشید و با مشتریان شفاف رفتار کنید در بلند مدت بین شما و مشتری‌هایتان یک رابطه احساسی،وفاداری،پشتیبانی و حتی عشق به وجود خواهد آمد و  معتبر شدن در کسب و کار را به دنبال خواهد داشت.

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرزاد عالی‌نسب می‌باشد. این سایت در زمینه آموزش بهبود فردی و تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.